FARMACJA

SYSTEMY – PROGRAMY DLA FARMACJI

Jesteśmy autoryzowanym partnerem Kamsoft. Nasza firma od 2011 roku zajmuje się sprzedażą, wdrażaniem orazserwisem powdrożeniowym systemów dla farmacji firmy KAMSOFT. Od początku istnienia jesteśmy wyróżniani jako jeden z trzech najlepszych Partnerów Hadlowych Krajowej Sieci Serwisowej KAMSOFT. Działamy głównie w województwie mazowieckim, ale nie ograniczamy się do niego. Zaufało nam ponad 200 klientów z terenów województwa mazowieckiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego oraz wielkopolskiego.

Wśród produktów, które oferujemy znajdą państwo:

Nasz wysoko wykwalifikowany zespół stanowią zarówno informatycy jak i farmaceuci co pozwala nam sprostać nawet najtrudniejszym wymaganiom klientów. Świadczymy usługi bezpośrednio w firmie, zapewniamy pomoc telefoniczną i zdalną, jak również dojeżdżamy do klienta.

⇒Zapoznaj się z ofertą usług serwisowych


KAMSOFT KS-AOW – program – Apteka otwarta dla Windows

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

KS-AOW jest systemem komputerowym przeznaczonym do wspomagania obsługi apteki otwartej. System przeznaczony jest zarówno dla małych aptek jednostanowiskowych, jak i dla aptek, które posiadają wiele stanowisk pracy a także sieci aptek. System jest zgodny z obowiązującymi przepisami związanymi z farmacją i zagadnieniami fiskalnymi. 

System komputerowy KS-AOW składa się z kilkudziesięciu wzajemnie powiązanych modułów zapewniając bardzo szeroki zakres możliwości, mogący zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jednocześnie sama obsługa jest tak prosta i intuicyjna, że do nauczenia się obsługi podstawowych funkcji systemu potrzeba niewiele czasu. Osiągnięcie takich rezultatów stało się możliwe dzięki spędzeniu tysięcy godzin w aptekach i obserwowaniu ich pracy od strony praktycznej. Sam system zmienia się i rozbudowuje wraz z pojawiającymi się nowymi potrzebami. Stale analizowanych i uwzględnianych jest wiele sugestii użytkowników. Na bieżąco wprowadzane są wszystkie zmiany wynikające z przepisów. System posiada obszerną i przejrzystą instrukcję obsługi.

System zawiera wiele innowacyjnych rozwiązań:

 • wykorzystywanie nowoczesnych technologii internetowych w ramach wielu funkcji systemu,
 • możliwość wyboru technologii bazodanowych, współpraca zarówno z najnowocześniejszymi na rynku jak i bezpłatnymi wersjami,
 • współpraca ze specjalizowanymi urządzeniami dedykowanymi dla aptek (automaty do magazynowania i sprzedaży leków, specjalistyczne drukarki, kolektory danych, czytniki, sprawdzarki cen),
 • wymiana danych z rozwiązaniami sklepów internetowych, porównywarek cenowych, firm kurierskich pozwalająca na budowę i utrzymywanie zaawansowanych rozwiązań aptek internetowych.

PRZEWAGA SYSTEMU KAMSOFT

Istotnymi elementami systemu są:

 • współpraca z OSOZ pozwalająca na korzystanie on-line z wielu serwisów i funkcjonalności wspomagających farmaceutę, pacjenta oraz lekarza,
 • korzystanie z pełnego zakresu informacyjnego ogólnopolskiej bazy leków KS-BLOZ,
 • wspomaganie zarządzania apteką bazujące na informacjach z Aptecznego Banku Danych,
 • dbałość o bezpieczeństwo danych osobowych w systemie w ramach specjalnego modułu obecnego w systemie i pomocy przeszkolonych konsultantów,
 • możliwość szerokiej konfiguracji i parametryzacji systemu wynikająca z doświadczeń ponad 13 tysięcy wdrożeń zarówno w aptekach małych jak i bardzo dużych na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza,
 • skalowalność programu Kamsoft bazująca na doświadczeniach w pracy zarówno pojedynczych aptek jak i sieciach liczących kilkaset aptek.

KORZYŚCI WDROŻENIA

Do istotnych korzyści związanych z wdrożeniem należą:

 • błyskawiczna obsługa procesu sprzedaży zapewniająca poprawną wycenę zarówno od strony farmaceutycznej jak i podatkowej,
 • wspomaganie bieżącej pracy farmaceuty poprzez sygnalizowanie sytuacji o potencjalnych pomyłkach oraz wspomaganie informacjami wynikającymi z obowiązków prawnych,
 • możliwość automatyzacji wielu procesów (np. zamówień) z zastosowaniem zaawansowanych algorytmów optymalizujących, przekładająca się na bezpośrednie korzyści finansowe apteki,
 • ułatwienie procesu rozliczeń z refundatorami, w szczególności z NFZ,
 • wspomaganie automatyzacji okresowych czynności wynikających z obowiązków prawnych (m. in. okresowe zmiany obwieszczeń leków, remanenty) pozwalająca na znaczącą oszczędność czasu,
 • wykorzystanie specjalistycznych modułów i serwisów wspomagających merytoryczną wiedzę farmaceutów (informacje o lekach, interakcje leków, opieka farmaceutyczna, interakcje z żywnością itp.)

KAMSOFT KS-ASW – program – Apteka szpitalna dla Windows

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

System KS-ASW składa się z zestawu powiązanych ze sobą modułów oferujących pełen zakres funkcjonalny związany z pracą apteki szpitalnej, od czynności podstawowych jak prowadzenie wydań, zamówień i zakupów, czy zarządzanie magazynem, po zaawansowane rozwiązania dotyczące generowania zestawień, analiz oraz rozliczeń. KS-ASW oferuje między innymi funkcje, które znacząco ułatwiają prowadzenie długoterminowych przetargów poprzez intuicyjne narzędzia kontroli i szczegółowych rozliczeń, wydajną obsługę zleceń oddziałowych, czy elastyczne narzędzia pozwalające na zdefiniowanie limitów według wybranych przez użytkownika warunków.

System KS-ASW jest zgodny z przepisami Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Finansów, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz innych uprawnionych instytucji oraz stale modernizowany i dostosowywany do zmieniających się przepisów.

System zarządzania gospodarką lekową w znaczący sposób definiuje sposób zarządzania budżetem placówki medycznej. To właśnie na tym skupia swoją uwagę system KS-ASW, przez co wymiernie pomaga w optymalizacji kosztów leczenia Pacjenta. Wsparcie dla organizacji przetargów asortymentu szpitala, dostaw, zarządzania dystrybucją oraz współpraca z urządzeniami do konfekcjonowania oraz produkcji leków złożonych to elementy składające się na wysoką innowacyjność tego rozwiązania.

PRZEWAGA SYSTEMU

System KS-ASW dzięki swojej budowie oraz interfejsom HL-7 umożliwia wsparcie działalności operacyjnej szpitala nie tylko w połączeniu z systemami produkcji KAMSOFT ale także rozwiązaniami firm trzecich. Zastosowane rozwiązania wspomagające procesy apteki centralnej pozwalają zautomatyzować pracę, organizację wydań lekowych, a także umożliwiają rozliczenia kosztów per pacjent. To nowatorskie podejście do sposobu przypisywania kosztów nie na oddział, a właśnie na Pacjenta umożliwia zupełnie nowy sposób analizy kosztów leczenia. Dodatkowo współpraca z urządzeniami wspierającymi prace magazynów, a także nowoczesnymi tabletami sprawia, że operacja wydania leków na oddziale staje się dziecinnie prosta.

KORZYŚCI WDROŻENIA

  Podczas analizy korzyści nie sposób pominąć:
 • wydatnego wsparcia i automatyzacji procesu wydań leków
 • sprawnego zarządzania przetargami lekowymi
 • zaawansowanej analizie i kontroli kosztowej w zakresie lekoterapii
 • automatyzacji i najświeższego dostępu do danych GIF etc.

System KS-ASW znalazł już wielu zadowolonych nabywców, jeżeli więc borykasz się z problemem nieaktualnych stanów magazynowych, nadmiarów bądź też niedoborów lekowych, chcesz kontrolować koszty bezpośrednio na pacjenta to wybór wydaje się oczywisty.


KAMSOFT KS-ZSA – program do zarządzanie siecią aptek

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

Zintegrowany system zarządzania siecią aptek KS-ZSA to oprogramowanie pozwalające zarówno na pełne wspomaganie osób zarządzających siecią jak i odciążenie personelu apteki. Kamsoft KS-ZSA jest systemem posiadającym wszelkie potrzebne osobie zarządzającej narzędzia do skutecznego i sprawnego zarządzania siecią aptek. System jest w 100% zgodny z systemem aptecznym, co przekłada się na pełną integrację obu systemów. Dzięki dostępowi do danych wszystkich aptek jest możliwość tworzenia przekrojowych analiz oraz zestawień, wpływania na kartoteki towarów czy dostawców oraz centralizację części procesów w skali całej sieci.

PRZEWAGA SYSTEMU

Program Kamsoft KS-ZSA został tak skonstruowany, aby był przyjazny użytkownikowi pracującemu w aptece lub zarządzającemu siecią aptek, stąd jego wygląd i funkcjonalność zbliżona jest do systemu KS-AOW. W KS-ZSA jest możliwość min. tworzenia centralnych zamówień w skali całej sieci, co pozwala na sprawne zarządzanie magazynami oraz skuteczną, optymalną politykę zakupów. Do głównych zalet systemu dla osoby zarządzającej, aby mogła szybko i sprawnie zarządzać oraz odpowiednio reagować należą:

 • Centralizacja procesów w skali całej sieci,
 • Wielopoziomowa, szeroka analityka danych,
 • Raporty mailowe o stanie sieci.

KORZYŚCI WDROŻENIA

Do sprawnego zarządzania siecią aptek potrzebny jest system w pełni kompatybilny z systemem aptecznym. Wykorzystując jego mechanizmy można sprawnie i skutecznie monitorować i zarządzać siecią, co przełoży się na sukces finansowy naszej firmy. Takim rozwiązaniem jest właśnie program Kamsoft KS-ZSA.
Najważniejsze elementy wyróżniające system KS-ZSA:

 • możliwość centralnego zamawiania towarów w skali całej sieci z naciskiem na zapotrzebowania aptek i nadwyżki,
 • pełny dostęp do danych aptecznych w celu sprawnej i precyzyjnej analityki,
 • centralne zarządzanie kartoteką towarów i centralizacja tych kartotek,
 • możliwość centralnego sterowania parametrami apteki.

KAMSOFT KS-OMNIPHARM – program wspomagający zarządzanie siecią aptek

KS-OmniPharm to kompleksowe rozwiązanie wspomagające przede wszystkim osoby zarządzające siecią aptek w realizowaniu większości procesów biznesowych. Pozwala na skuteczne kreowanie polityki cenowej poprzez dostarczenie mechanizmów centralnego zarządzania ceną sprzedaży produktów. Możliwość organizowania promocji, czy też sprzedaży wiązanej to tylko nieliczne ze sposobów prowadzących do osiągnięcia tego celu. Ważnym aspektem pracy każdej sieci aptek jest centralne zarządzanie marżą, które jeszcze nigdy nie było tak proste, a to za sprawą możliwości wykorzystania narzędzi analitycznych pozwalających na ocenę podejmowanych decyzji w tym obszarze. Kształtowanie cen produktów odbywa się już na etapie ich zamawiania. KS-OmniPharm wspomaga prowadzenie negocjacji z dostawcą, dostarczając niezbędnej wiedzy pozwalającej podjąć najbardziej optymalną decyzję. Wspiera także w procesie centralnego zamawiania produktów, upraszczając w aptekach przyjęcie na stan zamawianego towaru.

Osoby zarządzające często chciałyby mieć wpływ na to, jakie produkty i w jaki sposób są sprzedawane w aptekach, dlatego bardzo ważnym aspektem jest skuteczne zarządzanie personelem. Rozwiązanie pozwala kreować zachowania sprzedawców poprzez chociażby centralne zarządzanie sugestiami sprzedażowymi. Na realizacji sugestii sprzedażowych przez farmaceutów może zostać oparty program motywacyjny, co dodatkowo zwiększa prawdopodobieństwo realizacji założonego celu.

PRZEWAGA SYSTEMU

KS-OmniPharm jest rozwiązaniem, w którym zastosowano najnowocześniejsze technologie IT oparte o rozwiązania klasy Business Intelligence. Dostęp do rozwiązań tego typu był dotychczas jedynie w zaawansowanych i drogich systemach. Rozwiązanie oferowane jest w postaci usług, co przyspiesza proces wdrożenia, jak również ułatwia eksploatację produktu w przyszłości. Wykorzystanie przeglądarki internetowej do realizacji procesów biznesowych, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania, jest cechą cenioną przez wielu menadżerów, dla których mobilność jest istotnym aspektem. Pełna integracja z systemem aptecznym KS-AOW dodatkowo zwiększa skuteczność zarządzania procesami w aptekach.

KORZYŚCI WDROŻENIA

Decydując się na program wspomagający zarządzanie siecią aptek, warto wybrać rozwiązanie, które odpowiada na bieżące i przyszłe potrzeby rynku. Najważniejsze elementy wyróżniające KS-OmniPharm:

 • możliwość centralnego sterowania procesami w całej sieci bądź wybranych aptekach,
 • redukcja czasu zarządzania kluczowymi obszarami działalności,
 • łatwość korzystania z dowolnych usług w dowolnym miejscu z dostępem do Internetu dzięki hostowaniu rozwiązania,
 • wsparcie w obszarze zarządzania kategoryzacją produktów (Category Management),
 • wsparcie analityczne dopasowane do etapu realizowanego procesu biznesowego.

Źródło: www.kamsoft.pl